Anasayfa Referanslar Söyleşiler Çetin İnkaya : Ogli Sistem Geliştirme Direktörü

Çetin İnkaya : Ogli Sistem Geliştirme Direktörü

İstanbul Tuzla’da bulunan 8,500 m²’lik operasyon platformu, modern teknolojisi, nitelikli çalışanları ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik butik çözümler sağlayan OGLI e-Solutions Platform Sistem Geliştirme Direktörü Çetin İnkaya ile e-ticaret ve Luna Bilişim ile yapılan projeler hakkında keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. 

01. 2013 yılı sizin için ve bulunduğunuz sektör için nasıl geçti?
Türkiye için yeni bir perakende satış alanı olan online satış  ile büyümeye ve çeşitlenmeye devam etti. Buna bağlı olarak Ogli Platform proje sayısını 2’den 15’e çıkardı.

02. Sektörünüz için sizce gelecekte neler olacak?
Online satışlarda perakende payının zaman içinde artmasıyla birlikte sipariş fabrikalarının iş hacimleri daha da artacak.

03. Luna Bilişim ile çalışmış olduğunuz proje hakkında bilgi verebilirmisiniz?
Warehouse Management uygulamasında ve kurulumunda firmamızın ihtiyaç duyduğu barkod yazıcı, barkod tarayıcı, el terminali ve access point ürünlerinde tedarik konusunda Luna Bilişim’i seçtik. 

04. Motorola ve Zebra ürünlerine karar verme süreci nasıl gerçekleşti?
Ogli Platform ihtiyaçları doğrultusunda her gün on binlerce ürün elleçlemesi yapmaktadır. Hizmet verdiğimiz sektör ürünlerin zamanında tüketiciye ulaştırılması konusunda oldukça hassastır. Hızlı ve kesintisiz şekilde vermek zorunda olduğumuz bu hizmet için yaptığımız araştırmalar sonucunda piyasada kabul görmüş ve destek konusunda sıkıntı yaşamayacağımızı düşündüğümüz Motorola MC55A el terminali, Motorola LI4278 barkod okuyucu ve Zebra TLP2844 barkod yazıcı ürünleri ile çalışma kararı aldık.

05. Proje sonucunda ortaya çıkan kazanımlarınız nelerdir?
Kullandığımız ürünlerin dayanıklılığı performansı işlerimizi hızlı yapmamıza yardımcı oldu. Özellikle her türlü destek konusunda çok hızlı geri dönüşler aldık.

06. Luna Bilişim ile çalışmaktan memnun kaldınız mı? 
Sektörde Luna Bilişim’in, işini iyi takip eden, ihtiyaçlara zamanında cevap veren, gerektiğinde yönlendirme yapıp daha doğru karar alınmasına yardımcı olan bir fırma olarak öne çıktığını düşünüyorum.

07. 2014 yılı için genel olarak nasıl bir tablo görüyorsunuz? Plan ve projeleriniz nelerdir?
Tesis sayımızı arttırmak ve hizmet verdiğimiz perakende grup sayısı arttırarak daha bütünsel hizmetlerle siparişten tahsilata kadar müşterilere tam bir hizmet vermeyi hedefliyoruz.