Anasayfa Referanslar Başarı Hikayeleri Luna Bilişim SAP Business One Yazılımını Seçti

Luna Bilişim SAP Business One Yazılımını Seçti

Luna Bilişim olarak Procons Türkiye ile birlikte çıktığımız seferimizi başarılı bir şekilde tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sonucun başarısı, sizin kaptanlık becerileriniz ve proje takımınızın uyumu ile doğru orantılıdır.

İnsanlar, okyanusta  hangi dalgalarla nasıl mücadele verdiğinizi değil, sonunda geminizi güvenli limana getirip getiremediğiniz ile ilgilenir. Aynı şekilde, Procons Türkiye Genel Müdürü Timur Yenişen ERP dönüşüm projeleri sırasında da, yaşanan aksaklıkların ve öngörülmemiş durumların ardından, hedeflenen başarı faktörlerini yakalamış ve işletmeye verim sağlayacak bir sistem kurulup kurulamadığına bakmaktadırlar. Luna Bilişim olarak Procons Türkiye ile SAP Business One geciş projesine başlarken bizi motive eden iki önemli konu, ERP dönüşüm ihtiyacının, somut ve şirket içinde sahiplenilen ihtiyaçlar ile desteklenmesi ve firma yönetiminin kurumsal dönüşüm için kararlı oluşlarıydı.

Bugün geriye dönüp baktığımızda, yolculuğumuzun zorlu zamanlarından çıkardığımız dersleri bu yola çıkacaklara aktardığımız yazıyı bu sayımızda sizlere başarı hikayemiz olarak paylaşmak istedik.

Luna Bilişim İş Geliştirme Müdürü Özer Özsu bu başarının geçiş süreci hakkında şunları dile getirdi; “Şirketin kuruluşundan itibaren çeşitli sektördeki firmaların SAP geçiş süreçlerinde tedarikçi olarak bulunduk.Projeyi hayata geçirmek için sabahlara kadar çalıştıklarını görür ama anlam veremezdim. Fakat bunu ben de tecrübe ederek anladım ve zorlu geçen süreçlerin sonunda SAP geçişimizi artık biz de tamamladık. Zorlu geçen zamandan sonra şu anda tüm süreçlerimizi tek bir platformdan görüp kontrol edebiliyoruz, bu da hizmet kalitemizi bir kat daha artırdı. Müşterilerimizin projeyi başarıyla bitirdiklerinde yaşadığı haklı gururu ve sevinç duygusunu şirketçe biz de yaşadık, artık SAP projesi olan bir firmaya destek olunacağı zaman ben iki katı daha fazla yardımcı olmaya gayret edeceğim.Bunu ancak çeken bilir.”

Neden SAP Business One?
» Luna Bilişim’in tüm iş ihtiyaçlarını karşılayan bir çözüm olması,
» SAP Business One’ın uluslararası areneda ve Türkiye’de kanıtlanmış tam entegre ve güvenilir çözüm olması,
» Kullanıcı dostu ekranlar ve akıllı telefonlardan sisteme kolay erişim,
» Crystal report ile rapor geliştirebilme imkanı
» SDK üzerinde özel geliştirmelere imkan sağlayan altyapının olması,
» Uygulama maliyeti avantajı.

Luna Bilişim’in ERP Projesi kapsamı ve hedefleri nelerdi?» Luna Bilişim farklı iş birimleri farklı yazılımlar kullanmaktaydı, tüm şirketi ortak tek sistem üzerinde birleştirmek ve kurumsal bilgi ve belgelerin (satış teklifi, satınalma talebi) kayıt altına alınması,
» Satınalma, stok, muhasebe ve cari işleyişin kusursuz ve kolay yönetilebilir olması,
» Uluslararsı standartlarda çoklu parabirimi kullanımı ve kur farkı takibi yapılabilmesi,
» Satış ve servis birimlerinin tüm aktivitelerinin sistem üzerinde kayıt altına alarak, işletme içi verimliliğin ölçülmesi,
» Yönetim raporlamasının sistem üzerinden direk çalıştırılıp, gerçek zamanlı kullanılabilir olması isteniyordu,
» Ek rapor geliştirmek gerektiği zaman buna olanak sağlayacak arayüzü olması,
» Kullanıcı bazlı yetkilendirme yaparak herkesin kendi işi ile ilgli bilgi girişi ve görüntülenmesinin sağlanması,
» Satış ve satınalma süreçlerinde belirli aşamaların onay süreçlerine bağlı olması.